niedziela, 1 lutego 2015

Były gracz Stelmetu z niewiarygodnym rekordem!

Fantastyczny wynik zanotował były zawodnik Stelmetu Zielona Góra, Terrell Stoglin w... lidze libańskiej. 23-letni rzucający zdobył aż 74 punkty w jednym meczu, ale jego ekipa przegrała.
"Grono SSA informuje, że otrzymała dziś końcowe wyniki badań zawodnika. Wynika z nich jednoznacznie, że jesteśmy zmuszeni rozpocząć z dniem dzisiejszym procedurę rozwiązania kontaktu z zawodnikiem. Wyniki badań są objęte tajemnicą lekarską" - taki komunikat opublikował Stelmet Zielona Góra przy okazji rozwiązania umowy z Terrellem Stoglinem w marcu ubiegłego roku.

Amerykanin nie pozostawał długo bezrobotny (szybko podpisał kontrakt we Włoszech), a przed obecnym sezonem wybrał ofertę z jednego z zespołów ligi... libańskiej; konkretnie Sagesse Al Hekmeh Bejrut.
Zawodnik od początku imponował formą, a jego średnia oscylowała wokół 28 punktów zdobywanych. W piątek jednak Stoglin przeszedł samego siebie.
W trakcie 50 minut spędzonych na parkiecie w meczu z zespołem Champville (spotkanie zakończyło się po dwóch dogrywkach), Amerykanin rzucił... 74 punkty! Trafił 14 z 24 rzutów za trzy punkty, 7 z 14 prób za dwa oraz 18 z 22 rzutów z linii. Wymusił 12 przewinień rywali, miał cztery asysty, trzy przechwyty i dwie zbiórki.
Co ciekawe, nie wystarczyło to, by jego drużyna pokonała rywala. Champville zwyciężyło mecz 138:130, a wygraną gospodarzom zapewnił były gracz NBA (m.in. Denver czy Golden State), Nikoloz Tskitishvili, który zdobył 52 punkty i miał 22 zbiórki.