Czterech obcokrajowców i jeden Polak Damian Kulig - to skład najlepszej piątki 17. kolejki Tauron Basket Ligi

Roderick Trice (Energa Czarni Słupsk) - 20 punktów i 5 zbiórek przeciwko Asseco Gdynia
LaceDarius Dunn (AZS Koszalin) - 17 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst przeciwko Stabillowi Jezioru Tarnobrzeg
Chrisian Eyenga (Stelmet Zielona Góra) – 17 punktów i 5 zbiórek przeciwko Anwilowi Włocławek
Damian Kulig (PGE Turów Zgorzelec) - 18 punktów i 7 zbiórek przeciwko Kotwicy Kołobrzeg
Kirk Archibeque (Rosa Radom) – 17 punktów i 8 zbiórek przeciwko Śląskowi Wrocław

Najlepszy rezerwowy 17. kolejki:

LaceDarius Dunn (AZS Koszalin) - 17 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst w 23 minuty przeciwko Stabillowi Jezioru Tarnobrzeg

Wyścig po nagrodę dla najlepszego polskiego debiutanta

Najlepsi w 17. kolejce:

Damian Jeszke (Rosa Radom) – 10 punktów przeciwko Śląskowi Wrocław
Szymon Łukasiak (Stabill Jezioro Tarnobrzeg) – 11 punktow i 8 zbiórek przeciwko AZS-owi Koszalin
Mikołaj Witliński (Anwil Włocławek) – 5 punktów przeciwko Stelmetowi Zielona Góra

Najlepsi - stan na 3 lutego:

Szymon Łukasiak (Stabill Jezioro Tarnobrzeg) – średnio 7.1 punktu i 2.5 zbiórki
Jakub Karolak (PGE Turów Zgorzelec) - średnio 3.2 punktu
Damian Jeszke (Rosa Radom) - średnio 2.5 punktu i 0.6 zbiórki

Podwójni zdobywcy

Double-double w 17. kolejce:

Terrell Parks (Kotwica Kołobrzeg) - 14 punktów i 10 zbiórek przeciwko PGE Turowowi Zgorzelec
Paul Miller (Śląsk Wrocław) - 20 punktów i 10 zbiórek przeciwko Rosie Radom

4 - Kirk Archibeque (Rosa Radom)
3 - Terrell Parks (Kotwica Kołobrzeg)
2 - Łukasz Koszarek (Stelmet Zielona Góra), Garrett Stutz (Energa Czarni Słupsk), Paweł Leończyk (Trefl Sopot), Piotr Szczotka (Asseco Gdynia), Andrew Fitzgerald (Jezioro Tarnobrzeg), Sek Henry (AZS Koszalin), Cezary Trybański (Polpharma Starogard Gdański), Seid Hajrić (Anwil Włocławek), Marcin Nowakowski (Jezioro Tarnobrzeg), A.J. Walton (Asseco Gdynia), Yemi Gadri-Nicholson (Trefl Sopot)
1 - Keith Clanton (Anwil Włocławek), J.P. Prince (PGE Turów Zgorzelec), Keith Wright (Energa Czarni Słupsk), Kevin Thompson (Śląsk Wrocław), Nikola Jeftić (Polpharma Starogard Gdański), Chaisson Allen (Jezioro Tarnobrzeg), Damian Kulig (PGE Turów Zgorzelec), Filip Dylewicz (PGE Turów Zgorzelec), Raymond Sykes (AZS Koszalin), Michał Sokołowski (Anwil Włocławek),Nicchaeus Doaks (Jezioro Tarnobrzeg), Kim Adams (Rosa Radom), Karron Johnson (Kotwica Kołobrzeg), Erving Walker (Stelmet Zielona Góra) , Adam Hrycaniuk (Stelmet Zielona Góra), Rafał Bigus (Kotwica Kołobrzeg), Kevin Johnson (Polpharma Starogard Gdański), Paul Miller (Śląsk Wrocław)

Najlepsi drużynowo - stan na 3 lutego:

6 - Jezioro Tarnobrzeg
5 - Kotwica Kołobrzeg, Rosa Radom
4 - Trefl Sopot, Anwil Włocławek, Stelmet Zielona Góra, Polpharma Starogard Gdański

Pierwsza kwarta ustawiła mecz?:

W tej rubryce sprawdzamy, czy zespół, który wygrał pierwszą kwartę triumfował w całym meczu .

1. kolejka (wygrali 1. kwartę i mecz - przegrali 1. kwartę i wygrali mecz): 4-1 (1 remis)
2. kolejka: 5-1
3. kolejka: 3-2 (1 remis)
4. kolejka: 6-0
5. kolejka: 5-1
6. kolejka: 5-0 (1 remis)
7. kolejka: 5-0 (1 remis)
8. kolejka: 4-2
9. kolejka: 4-2