sobota, 10 maja 2014

Urlep znów triumfuje

Energa Czarni Słupsk pokonała 73:62 Trefla Sopot i przedłuża swoje szansę na awans do półfinału Tauron Basket Ligi. To było fenomenalne widowisko, w którym kapitalnie spisali się gospodarze. Podopieczni Andreja Urlepa przegrywali w drugiej połowie już piętnastoma punktami, a mimo to udało im się odrobić straty i zwyciężyć.
To było kapitalne widowisko w słupskiej hali Gryfia. Emocje sięgnęły zenitu, a koszykarze obydwu drużyn stanęli na wysokości zadania i zapewnili emocjonujące widowisko. Po stronie Energi Czarnych kapitalnie spisali się Jarosław Mokros oraz Michał Nowakowski. To właśnie oni w czwartej kwarcie zadali ostateczne ciosy, po których nie pozbierali się koszykarze Trefla Sopot. Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucił Jarosław Morkos - 16 punktów. Był on nie do zatrzymania na dystansie i wyprowadził Czarne Pantery na prowadzenie.
Trefl, który w pierwszej połowie grał przyzwoicie w drugiej zgasł. Co prawda dobrze wszedł w trzecią kwartę, ale później zablokowali się na amen. Słabo spisał się lider sopocian Adam Waczyński, który na swoim koncie zanotował zaledwie 6 punktów. Na pochwałę - za walkę - zasługuje jedynie Paweł Leończyk.